Dans Kursu’nun yapmış olduğu kampanyalar ve indirimlerle siz de müziğin ve eğlencenin doruklarına çıkacak, kendinizi yeniden keşfedeceksiniz.

Dans Kursu’nun yapmış olduğu kampanyalar ve indirimlerle siz de müziğin ve eğlencenin doruklarına çıkacak, kendinizi yeniden keşfedeceksiniz.

Aşkın ve tutkunun dansı olan Tango’yu denediniz mi? Siz de duyguların dansı olan Tango’yu öğrenin.

Aşkın ve tutkunun dansı olan Tango’yu denediniz mi? Siz de duyguların dansı olan Tango’yu öğrenin.

Siz hala Dans Kursu ile tanışmadınız mı? Her anın tadını çıkararak ve dans etmekten zevk alarak yaşamak istiyorsanız ailemizin bir parçası olun.

Siz hala Dans Kursu ile tanışmadınız mı? Her anın tadını çıkararak ve dans etmekten zevk alarak yaşamak istiyorsanız ailemizin bir parçası olun.
  • Dans Kursu’nun yapmış olduğu kampanyalar ve indirimlerle siz de müziğin ve eğlencenin doruklarına çıkacak, kendinizi yeniden keşfedeceksiniz.
  • Aşkın ve tutkunun dansı olan Tango’yu denediniz mi? Siz de duyguların dansı olan Tango’yu öğrenin.
  • Siz hala Dans Kursu ile tanışmadınız mı? Her anın tadını çıkararak ve dans etmekten zevk alarak yaşamak istiyorsanız ailemizin bir parçası olun.
Previous
Next

Dinamik Ve Sempatik Bir Dans: MAMBO

Mambo Dansı Dinamik ve sempatik bir dans olan Mambo Küba’da ortaya çıkmıştır. Mambo, cha cha’nın ortaya çıkmasına yardımcı olan pek çok dansın karışımından beslenmiş olup Haitililerin barındığı bölgede yaşayan bir büyücü adıdır. Kötü ruhları kovduğu ve dini bilgiler verip ulusal eğlenceler organize ettiği söylenmektedir.  Yerel karakteristik figürlerle Swing ve Cuban figürlerinin harmanlanması ile ortaya çıkmış olup, dünya ülkelerinde sıklıkla tercih edilen bir dans türü olarak bu arenada kendisini ispatlamıştır.

Mambo’nun Tarihi
Mambo dansı ilk olarak 1943 yılında Havana'daki La Tropicana adında bir gece kulübünde sunduğu dans ile mambonun kralı olarak bilinen müzisyen Perez Prado'ya itafen yapılmıştır. Kübalı müzisyen Anselmo Scasas Cuban müziğinden etkilenerek bir ezgi oluşturmuştur. Sonrasında 1944’te Machitto adlı mambo orkestrası ile dünya sahnesine çıkmıştır. Özellikle Kübalı sanatçıların Amerika’ya göçmesi ile Jazz ile temasa geçen mambo Swing müziklerinden de etkilenerek yeni ritimlerle farklı bir yapıya bürünmüştür. İlk defa New York’un Park Plaza dans salonunda izleyicilerle buluşan mambo 1950’li yıllardan başlayarak birçok avrupa ülkesinde etkin bir dans halini almıştır.

Temel hareketleri nasıldır?
Efor sarf etmeye gerek duyulmayan küçük hareketlerle, dikkatli ve yavaş bir şekilde edilen dans türüdür. Aslında hızlı ve canlı bir ritmi vardır. Swing ve Cuban tarzlarının etkisi ile kolay ve zor hareketleri bir arada tutan Mambo’nun genellikle rahat yapılan hareketleri kurslarda öğretilir. Diğer dansların temel adımlarını içerir. Bilinen birçok dansın temel adımlarının gözlemlendiği bu dans türünün oldukça dinamik bir yapıda olduğu söylenebilir.

Ne Kadar Sürede Öğrenilir?
Mambo değişik dansların karışımı olduğu için temel hareketlerin kavranması için öncesinde Swing gibi danslar yapmanın yararı olacaktır. Sizin çalışma saatlerinize ve günlük düzeninizde göre ayarlayacağımız zamanlarda 1 aylık ve 3 aylık süreçlerde Mambo ’yu öğrenmeniz mümkündür. Sonrasında isterseniz devam edebilir; isterseniz bununla alakalı bir dansa geçebilirsiniz.

Yanımızda Ne Getirmeliyiz?
Rahatlık ve esneklik her dansın ihtiyacıdır. Mambo yaparken de yanınıza getireceğiniz malzemeler tayt, şort ya da elbise gibi rahat hareket edebileceğiniz, esneklik kabiliyetinizi arttıracak kıyafetler olmalıdır. Ayrıca dans ayakkabılarınızı ve suyunuzu yanınıza almayı unutmayın.

Ne Kadar Ücret Ödenir?
Programınızı ve saatlerini size göre belirleyeceğimiz için ücretlerimiz de istekleriniz ve hedeflerinize göre değişkenlik gösterecektir. Mambo ders ücretlerini öğrenmek ve kampanyalarımız hakkında bilgi sahibi olmak için bizimle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

Neden Dans Akademi?
Nişantaşı’nda bulunan dans kursumuzda, tecrübeli eğitmenlerimizden alacağınız Mambo dersleri ile siz de bu sempatik ve dinamik dansın büyüsüne kapılıp eğlencenin doruklarına ulaşabilirsiniz. Rahat ve sıcak atmosferimiz de sizlere evinizde olmanın rahatlığını yaşatıyoruz. Nitelikli ve eğitimli öğreticilerimizin farkını her ortamda yaşama fırsatını kaçırmamanız için Dans Akademi dans okulumuzu terci etmelisiniz.