Dans Kursu’nun yapmış olduğu kampanyalar ve indirimlerle siz de müziğin ve eğlencenin doruklarına çıkacak, kendinizi yeniden keşfedeceksiniz.

Dans Kursu’nun yapmış olduğu kampanyalar ve indirimlerle siz de müziğin ve eğlencenin doruklarına çıkacak, kendinizi yeniden keşfedeceksiniz.

Aşkın ve tutkunun dansı olan Tango’yu denediniz mi? Siz de duyguların dansı olan Tango’yu öğrenin.

Aşkın ve tutkunun dansı olan Tango’yu denediniz mi? Siz de duyguların dansı olan Tango’yu öğrenin.

Siz hala Dans Kursu ile tanışmadınız mı? Her anın tadını çıkararak ve dans etmekten zevk alarak yaşamak istiyorsanız ailemizin bir parçası olun.

Siz hala Dans Kursu ile tanışmadınız mı? Her anın tadını çıkararak ve dans etmekten zevk alarak yaşamak istiyorsanız ailemizin bir parçası olun.
  • Dans Kursu’nun yapmış olduğu kampanyalar ve indirimlerle siz de müziğin ve eğlencenin doruklarına çıkacak, kendinizi yeniden keşfedeceksiniz.
  • Aşkın ve tutkunun dansı olan Tango’yu denediniz mi? Siz de duyguların dansı olan Tango’yu öğrenin.
  • Siz hala Dans Kursu ile tanışmadınız mı? Her anın tadını çıkararak ve dans etmekten zevk alarak yaşamak istiyorsanız ailemizin bir parçası olun.
Previous
Next

Samba Dansı

Samba DansıSamba Dansı Brezilya'da ortaya çıkarak Avrupa başta omak üzere tüm dünya'da kısa sürede etkisini göstermiştir. Kökeni eski Afrika'da kölelik yapan insanların hareketlerine dayanmaktadır. Afrikalıların dilinde "semba" olarak kullanılır ve çıplak ayakla yapılır. Eşli olarak yapılır ve balo salon danslarına göre biraz daha zor hareketler içerir. Ayak hareketleriyle,bütün vücudun ahenk içinde olduğu bir dans türüdür.Kalça ve omuzlar aynı ahenkle dans ederken partneriniz de aynı hareketleri yaparak eşilk eder. Erkek kadının etrafında dönüşlerle adeta kadını çevreler.

Samba dansında yüksek sesle davulla tutulan ritimler ve sert vuruşlar önemli yer tutar.Davulun yanında chocalho,cabaca,tamborin gibi diğer müzik aletleri de bu müziğin icrasında yer almaktadır.Müzik aletleriyle birlikte eşli yapılan bu dansla görkemli bir show da ortaya çıkmaktadır.

Karnaval Dansı Samba
Samba gayet hareketli bir danstır. Her yıl şubat ayında Rio Karnavalı'nda uluslararası  dans gösterileri yapılırken Sambanın da en renkli haliyle yapılan showlar insanları büyülemektedir.Bu sebeple Samba denince  karnaval dansı akla gelmektedir.Fakat karnavalda yapılansamba, salon dansına nazaran farklı özellikler göstermektedir.Gerçek şekliyle samba ileri düzey hareketler gerektirdiği için usta dansçılar tarafından yapılmaktadır.Bizlerin öğrendiği şekliyle ise daha basite indirgenmiş hareketleri içermektedir. Sambada alçalıp yükseğe çıkmalar,topuk üzerinde dönme,kıvrak omuz ve kalça hareketleriyle birlikte dayanıklı bir vücut da gerektirmektedir.

Sambayı Öğrenme Süresi
Sambayı öğrenme isteğiniz, hangi amaçla öğrenmek istediğinize ve partnerinize bağlı olarak kişiden kişiye değişikenlik gösterebilmektedir.Sambada önemli olan hızlı ritimlere kendini bırakmak ve tüm vücudunun ahenk içinde olmasını sağlamaktır.Samba dansını tutku haline getirmiş ve öğrenmekten büyük bir zevk alan katılımcılar, genel olarak 1- 2 ay gibi kısa sürede  temel hareketleri kavramaktadır.

Dans Akademi Kurs Fiyatları
Okulumuz, sizlere istediğiniz dansı en kısa sürede öğrenmenize yardımcı olmak için uzman hocalarımız eşliğinde eğitim vermektedir. Programlarımız normal, öğrenci ve çiftli olmak üzere üç şekile ayrılmakta olup derslerimize grup olarak katılan öğrencilere extra indirimler uygulamaktayız. Detaylı fiyat bilgisi almak için sizleri Nişantaşı şubemize bekliyoruz.

Niçin Dans Akademi'yi Tercih etmeliyim?
 Niçin Dans Akademi dans okulunu seçmeliyim diyorsanız işte size sebepleriniz: Dans Akademi tüm dünyada 300'den fazla okuluyla dans severlere hizmet vermektedir. Dans eğitmenlerimiz ünlü isimlerin kareografik müzik çalışmalarını da yapmakta ve sizlere her türlü dansı en kısa sürede kolaylıkla öğrenme fırsatı sunmaktadır. Dans öğrenmek ve  etmek bir aşktır, sizlerde bu aşkın keyfini sürmek istiyorsanız sizleri Dans Akademi Dans Okulu farkını yaşamaya davet ediyoruz.